Jak si vkládat text do fotoproduktu

Jsou fotky, u kterých stačí jeden pohled a hned jste, jak se říká, „doma“. Hned víte, co která momentka připomíná. Na druhou stranu jsou ale fotky, u kterých to na první pohled není tak docela poznat. Ty by se bez doprovodného textu určitě neobešly. Navíc bude záležet na Vás, jakou „šťávu“ fotkám dodáte. Zkrátka, fantazii se meze nekladou, a tak popisujte, popisujte a znovu popisujte.

vkládání textu

Drtivá většina šablon u fotoproduktů Tiskaříka vám umožní vkládat texty do předem připravených textových polí. Každý textový rámeček je tvořený přerušovanou čarou, proto dejte pozor na to, že na pozadí některých šablon je rámeček hůř vidět.

vkládání textu

Pokud si přejete vložit do fotoproduktu text, využijte tlačítko v pravé horní části (symbol T+ v levém anebo pravém horním). Při pokliknutí na něj se textové pole zobrazí na dané stránce. A kdybyste potřebovali odlišit například nadpis, bez dalšího textového pole se to neobejde. Přidat se dá opět kliknutím na tlačítko T+. Zde si text můžete upravit dle libosti.

Při práci s textovým polem se vám objeví možnosti úpravy textu (tak, jako například při práci ve Wordu: fonty písma, velikost, barva a podobně). Všimněte si také, že textovými poli je možné různě otáčet.

A pokud vytváříte například fotoknihu, co by to bylo za svazek v regálu vaší soukromé knihovničky, který by na vás vykukoval bez popisku. Proto také na hřbetu vazby naleznete, kam můžete napsat název svého díla. No a na závěr, tak jako v každém editoru, i zde je třeba všechny změny v textových polích průběžně ukládat…