JAK KVALITNÍ FOTKY POUŽÍT

Už se Vám někdy stalo, že jste si nechali vyvolat fotky nafocené telefonem a když se vám dostaly do rukou, byly celé rozkostičkované? Takto si asi kvalitní tisk málokdo bude představovat, že? Pojďme si tedy vysvětlit, co je nutné udělat, aby se něco podobného už nikdy nestalo. Za prvé je nutné nachystat si fotky v co nejvyšším rozlišení (ideálně ve formátu JPG nebo NPG). Tím je míněno, že ve vlastnostech musí mít každá fotka rozlišení alespoň 150dpi. Tiskařík.cz rád vyrábí kvalitní produkty, protože pouze takové jeho zaměstnanci rádi balí a odesílají zákazníkům. Zde je ukázka příkladů formátů fotek a jejich rozlišení.

kvalitní fotky

O tom, jaké je rozlišení každé Vaší fotky se dozvíte, když na danou fotku kliknete pravým tlačítkem myši, vyberete „vlastnosti“ a odtud pak záložku „podrobnosti“.

kvalitní fotky

Abyste ihned poznali, že některá fotka ve Vašem fotovýrobku má špatnou kvalitu, u každého obrázku, který umístíte do editoru a bude mít nízkou kvalitu, se Vám uprostřed zobrazí výstražný trojúhelník s vykřičníkem a popiskem "nízká kvalita". Po rozbalení informace skryté pod tímto políčkem Vám sdělíme informaci o aktuální a doporučené velikosti. Potom už je jen na Vás, zdali se s touto kvalitou spokojíte. Při tisku může dojít k rozostření nebo rozkostičkování fotografie.

kvalitní fotky

Když chcete rozložení s více fotkami, stačí kliknout na danou stránku ve fotoproduktu a pak do levého panelu na požadované rozložení. Ale pozor! Jakmile už máte na dané stránce vložené fotky a rozhodnete se pro jiné rozložení, původní rozložení fotografií na stránce se vymaže. Jakmile jste s daným rozložením fotografií spokojení, nezapomeňte svou práci znovu uložit.